بیوگرافی پوهنیار محمد نسیم وفا رییس پوهنتون غور

Wafa_photo

پوهنیار محمدنسیم وفا فرزند محمدرسول در سال ۱۳۶۷ در ولایت غور به دنیا آمد و در یک خانواده متدین بزرگ شد. وی از لیسه عالی سلطان علاوالدین غوری در سال ۱۳۸۴ فارغ‌التحصیل شده است. وفا تحصیلات دوره لیسانس خود را با ورود به دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تعلیم و تربیه کابل در سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و در 1389 فارغ از رشته ریاضی فارغ شد. وی پس از گذراندن موفقانه دوره لیسانس، در سال ۱۳۹۱ به عنوان استاد در دیپارتمنت ریاضی دانشکده تعلیم و تربیه موسسه عالی غور مشغول به کار گردید.

محمدنسیم وفا دوره ماستری خویش را از دانشگاه شمال شرقی عادی (Northeast Normal University) در بخش احصاییه و احتمالات از کشور چین به دست آورده است و در ۲۶ سنبله ۱۳۹۹ به عنوان رییس دانشگاه غور منصوب شد. آقای وفا تا کنون دو مقاله بین المللی علمی و تحقیقاتی در مجلات مختلف بین المللی منتشر کرده است که به شرح زیر است:

•         Wafa, M. N., Hussaini, S. A. M., & Pazhman, J. (2020). Evaluation of Students’ Mathematical Ability in Afghanistan’s Schools Using Cognitive Diagnosis Models. EURASIA Journal of Mathematics, Science and Technology Education, 16(6), em1849.

•         WAFA, Mohammad Nasim. Assessing school students’ mathematic ability using DINA and DINO models. International Journal of Mathematics Trends and Technology (IJMTT), 2019, 65.12: 153-165.